+420 775 489 444

Prevence

Preventivní prohlídka  je hrazena ze zdravotního pojištění 1x ročně u dospělého, 2x ročně u dětí.

Vyšetříme zuby, sliznice, dásně a jazyk, zkontrolujeme dentální hygienu. Dle kazivosti zhotovíme rentgenové snímky (1× za 6 měsíců až 1× za 2 roky). Nejlepší a jedinou prevencí zubního kazu a parodontitidy (lidově paradentózy) je důsledná domácí zubní hygiena. Spolupracujeme s dentální hygienistkou.

Paradontologie

Léčba je částečně hrazená zdravotní pojišťovnou. Šetrný konzervativní přístup je v případě potřeby doplněn také o chirurgickou léčbu. Maximální pozornost zaměřujeme na domácí každodenní péči.

Zhotovení výplní

Zhotovujeme výplně fotokompozitní (v barvě zubu), skloinomerní a amalgámové. Vždy poradíme, který materiál je pro konkrétní zub nejlepší. Dbáme na úplné odstranění kazu, standardně používáme speciální tekutinu k obarvení zkažených zubních tkání, zakládáme si na přesném přechodu okraje výplně v zub a na anatomické vymodelování výplně.

Péče o dětské pacienty

Péči o malého pacienta ideálně začínáme již před narozením, ošetřením chrupu jeho maminky. Pokračujeme v době, kdy se vyklube první zoubek (první návštěva stomatologa by měla proběhnout v 6. až 12. měsíci). Vlídným a trpělivým přístupem se snažíme získat důvěru malého pacienta. Dbáme na prevenci a zubní hygienu, aby zubařské zákroky u dětí nebyly nutné. V případě, že se zubní kaz již vytvořil, zhotovujeme výplně, v určitých případech je možné provést i ošetření kořenového kanálku dočasného zubu. Do péče přijímáme děti v doprovdu dospělých.

Ošetření kořenových kanálků

Pracujeme s operačním mikroskopem. Pro bezpečné ošetření nasazujeme kofferdam, speciální membránu izolující ošetřovaný zub. Používáme metodu strojového opracování nikltitanovými rotačními nástroji. Kanálky plníme vertikálně kondenzovanou nahřátou gutaperčou (speciální gumou), abychom zajistili co nejdokonalejší utěsnění kanálku. Ke stanovení délky kořenových kanálků využíváme přístroj, který měří délku na základě elektrického odporu tkání. Proto během ošetření nemusíme zhotovovat tolik rentgenových snímků.

Protetika

Zhotovení overlejí, korunek, můstků – při broušení zubu na overlej/korunku/ můstek se snažíme o maximální možné zachování zdravých zubních tkání. Dbáme na to, aby overlej/korunka/ můstek plynule přecházely v zub. Jedině tak je možné očekávat dlouhodobou životnost protetických prací bez vzniku kazu či zánětu dásně v místě okraje.
Zhotovení částečných a snímacích protéz – po domluvě s klientem a analýze situace v ústech zhotovujeme částečné snímací náhrady s attachmenty, zásuvnými spoji a litými sponami a náhrady teleskopické. Dále je možné ukotvit snímací protézu na implantáty.
Protetika na implantátech – zhotovujeme korunky, můstky a snímací náhrady na implantátech.

Implantologie 

Zavádíme zubní implantáty značky Straumann (Švýcarsko) nebo DIO (Jižní Korea). 
Zubní implantát je zpravidla nejlepší způsob, jak nahradit chybějící zub.  Nabízeme konzultace ošetření implantáty i pacientům, kteří u nás nejsou registrováni.

Zubní chirurgie

Extrakce zubů, drobné zákroky na dásni

Dentální hygiena

Nabízíme služby dentální hygienistky. Více na samostatné stránce.

Spolupráce s ortodontistou